Bayramda toplu taşıma ücretsiz mi? Marmaray, otobüs, metrobüs, metro bedava mı?

Bayramda yakınlarını ziyaret edecek olanlar yoğunlukla metro, metrobüs, tramvay ve otobüs gibi araçları kullanacak. Geçtiğimiz günlerde toplu taşıma seferlerinin ücretsiz olacağı tarihler paylaşıldı. Bayram boyunca İstanbul ve Ankara’da toplu taşıma ücretsiz olacak.

İSTANBUL’DA BAYRAMDA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan Bayramı boyunca toplu ulaşımın kişiselleştirilmiş İstanbulkart sahiplerine ücretsiz olacağını açıkladı.

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu yaptığı açıklamada, “Ankara, İstanbul ve İzmir’de geçirecek vatandaşlarımız için İstanbul’da Marmaray-Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistem hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metroları, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de de İZBAN ücretsiz hizmet vereceklerdir.” dedi. 

İSTANBUL’DA ULAŞIM 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre seferler cumartesi günü tarifesine göre gerçekleştirilecek. İBB tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Metro İstanbul’da bayram boyunca seferler cumartesi tarifesine göre yapılacak. Seferler, bayramın 1’inci ve 2’nci günü 06.00 – 00.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

12 Nisan Cuma günü ise, M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı/Bağcılar, M2 Yenikapı-Hacıosman, M4 Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı, M5 Üsküdar-Samandıra, M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü ve M7 Yıldız-Mahmutbey metro hatlarında Gece Metrosu uygulaması hizmet verecek.”

BAYRAMDA ANKARA’DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?

EGO Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Ankara’da otobüs, metro, Ankaray ve teleferik 10,11 ve 12 Nisan’da ücretsiz hizmet verecek.

EGO Genel Müdürlüğü tarafından arife gününden itibaren, Karşıyaka Mezarlığı’nda 4, Sincan-Cimşit Mezarlığı’nda 2 ve Ortaköy Mezarlığı’nda 1 olmak üzere toplam 7 solo EGO otobüsü ile 08.00-18.00 saatleri arasında bayram süresince ring hizmeti verilecek.

EGO otobüslerinin güncellenen hareket saatleri ile güzergahlarına, “EGO Cep’te” mobil uygulamasından ve “www.ego.gov.tr” adresinden ulaşılabilecek.

Yolcu yoğunluğu olması halinde vatandaşların mağdur olmaması için ilave otobüs ve tren servisleri konulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir